Biżuteria

Idealny pomysł na prezent – zestaw do tworzenia biżuterii

0

Zakup prezentu dziewczynie, siostrze lub przyjaciółce może sprawić wiele trudności. Ciężko jest wybrać coś, co może być zarówno ładne, jak i funkcjonalne. Z pomocą przychodzi zestaw do robienia bransoletek, który z pewnością przypadnie do gustu każdej przedstawicielce płci pięknej – niezależnie od wieku.

 1. Dlaczego warto wybrać zestaw do tworzenia biżuterii?
 2. Interesujące hobby dla każdego
 3. Jak zacząć swoją przygodę z tworzeniem biżuterii?
 4. Jak zrobić swoją pierwszą bransoletkę?

Przeczytaj poniższy artykuł, by dowiedzieć się, dlaczego warto się zdecydować na wybór takiego prezentu.

Dlaczego warto wybrać zestaw do tworzenia biżuterii?

Dziewczynki i dziewczyny w wieku nastoletnim często poszukują zajęcia, które mogłoby je zainteresować na dłużej. Czegoś, co pozwoli im oderwać się od codziennych obowiązków i zapomnieć o wszelkich problemach. Gdy w efekcie uda im się stworzyć coś, co z dumą będą mogły zaprezentować innym – sukces jest murowany.

Jednym ze sposobów na spędzenie wolnego czasu jest tworzenie biżuterii. Korzystając z oferty sklepu internetowego Meridda – Półfabrykaty do biżuterii, możemy zaopatrzyć się we wszystko, co jest niezbędne, by zacząć swoją przygodę z tym hobby. Kupując gotowy zestaw jako prezent, możemy zapewnić długie godziny dobrej zabawy. Z dostępnych elementów z powodzeniem można zrobić naszyjnik przyjaźni czy też bransoletkę z imieniem. A przecież nie ma lepszej biżuterii, niż ta, która została wykonana własnoręcznie.

Decydując się na zakup prezentu, jakim jest zestaw do tworzenia bransoletek, mamy pewność, że znajdzie się w nim wszystko, co niezbędne. Znajdują się tam koraliki do bransoletki i to w dużych ilościach, gumka silikonowa, zawieszki, a także ogniwa montażowe. Jest to więc idealny zestaw dla osoby, która jest początkująca i chce spróbować swoich sił w rękodzielnictwie. Kilka wariantów zestawów sprawia, że z pewnością dopasujemy je do charakteru i wieku osoby obdarowywanej.

Interesujące hobby dla każdego

Tworzenie biżuterii jest niezwykle ciekawym hobby. Niezależnie od wieku, każda kobieta potrzebuje chwili relaksu i czasu spędzonego wyłącznie we własnym towarzystwie. Dobrze jest wtedy wykorzystać ten moment na robienie tego, co się lubi.

Robienie własnych naszyjników, kolczyków czy bransoletek jest czymś, co pozwoli się oderwać od problemów dnia codziennego. Zajęcie takie jest dość czasochłonne, wymaga precyzji, sporej dozy cierpliwości, a także skupienia. Jest to więc doskonały sposób, by pomóc najmłodszym w nauce skupiania swojej uwagi przez dłuższy czas oraz koncentrowania się wyłącznie na jednym zadaniu. Niemożliwe jest robienie bransoletek z jednoczesnym przeglądaniem stron internetowych czy oglądaniu ulubionego serialu – jest to zajęcie, podczas którego nasza uwaga musi być skierowana tylko na nie. To z kolei pozwoli się odprężyć i zapomnieć o wszystkich niepowodzeniach czy przykrościach.

Hobby, jakim jest tworzenie własnej biżuterii, doskonale rozwija nasz zmysł estetyczny. Szybko możemy się nauczyć, jakie kolory warto ze sobą łączyć, by uzyskać ciekawy i interesujący efekt, oraz jakie elementy do siebie pasują. Co równie ważne, własnoręcznie wykonaną biżuterię nosimy z dumą. Takie ozdoby mogą wywołać zachwyt i zdumienie innych. Mogą również posłużyć jako wyjątkowy prezent, taki jak np. bransoletka z koralików, naszyjnik przyjaźni lub też bransoletka przyjaźni. Osoba, która je otrzyma z pewnością poczuje się wyróżniona.

Jak zacząć swoją przygodę z tworzeniem biżuterii?

Aby spróbować swoich sił i postawić pierwsze kroki w tym wciągającym zajęciu, jakim jest własnoręczne tworzenie biżuterii, nie musimy zbyt długo się przygotowywać. Warto jednak poczytać kilka artykułów na ten temat lub też obejrzeć filmiki instruktażowe na YouTube. Dzięki nim będziemy wiedzieć, jak krok po kroku wykonać dany rodzaj biżuterii oraz jakie elementy i narzędzia są nam potrzebne.

Następnie dobrze jest zaopatrzyć się w niezbędny zestaw startowy, w którym powinny znaleźć się m.in.:

 • koraliki różnego rodzaju (szklane, drewniane, plastikowe)
 • zawieszki ,
 • elementy ozdobne, np. kuleczki dekoracyjne
 • gumka silikonowa,
 • linka stalowa,
 • zapięcia,
 • ogniwka,
 • bigle,
 • szpilki montażowe.

Przydatny może okazać się również klej oraz cążki do linek stalowych.

Taki zestaw możemy skomponować sami lub kupić gotowy na Pomysł na prezent – Meridda.pl biżueria, w którym znajdziemy wszystkie potrzebne elementy i narzędzia.

Jak zrobić swoją pierwszą bransoletkę?

Zrobienie swojej własnej bransoletki z zawieszką nie musi być wcale trudne, zwłaszcza wtedy gdy mamy zestaw do robienia bransoletek. Najpierw należy zapoznać się z wszystkimi elementami, które posiadamy i dowiedzieć się, do czego służy każdy z nich.

Pierwszy krok polega na nawlekaniu koralików na gumkę – ich ilość oraz kolory mogą być dowolne. Warto pamiętać, by użyć podwójnej gumki, jeżeli chcemy, by nasza bransoletka była masywniejsza. Kiedy to zadanie jest już wykonane, oddzielamy koraliki w połowie bransoletki. W tym miejscu nakładamy metalowe kółeczko, na które zakładamy wybraną wcześniej zawieszkę, a następnie dokładnie je zamykamy. Pozostaje nam tylko związać dwa końce gumki, mocno zacisnąć i odciąć – nasza bransoletka jest już gotowa.

Ręcznie robiona biżuteria – zalety, wady

Previous article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Biżuteria