Biżuteria

Sekretne znaczenie kolczyków – męskim okiem

1

Wiadomo, iż zwyczaj noszenia biżuterii jest tak stary jak stara jest cywilizacja ludzka. Biżuteria, która pojawiła się u zarania ludzkości wykonana była zazwyczaj ze zwierzęcych kości i zębów, jasnych kamieni, piór lub muszelek.
Pierwsza biżuteria była najprawdopodobniej używana jako dobroczynne amulety i amulety mające za zadanie odstraszać złe duchy. Nasi przodkowie, przypisując talizmanom nadprzyrodzoną magiczną moc i starając się je jak najlepiej udekorować, stawiali swoje pierwsze kroki w rozwoju sztuki jubilerskiej.
Współczesny rynek biżuterii jest tak bogaty, że każda kobieta może wybrać dla siebie coś, co będzie odpowiadać jej potrzebom, a także będzie wyrażało jej indywidualny styl.
Jeśli kobieta w ogóle nie ma biżuterii, jest to alarmujący znak i powód do niepokoju. Najprawdopodobniej ma poważne trudności, może jakiś punkt zwrotny w swoim życiu, a nawet żałobę. Utrzymujące się rozczarowanie, niepowodzenia, brak życia osobistego, niska samoocena to pewna droga donikąd. Taka kobieta potrzebuje pomocy krewnych jak i przyjaciół. Nierzadko obdarowanie wartościowym prezentem takiej osoby, może dać jej chęć i siłę do stawiania czoła nowym wyzwaniom.
Co zrobić jednak, gdy szukamy prezentu dla naszej ukochanej osoby i chcemy pozostawić to w tajemnicy do czasu spotkania? Na co zwracać uwagę u jubilera przy wyborze biżuterii?
Złote kolczyki a charakter kobiety
Małe złote kolczyki zazwyczaj podobają się dziewczynom wrażliwym, lakonicznym, które raczej są powściągliwe w osądzaniu innych ludzi.
Kobiety zalotne i urocze uwielbiają drogocenne kamienie – szmaragdy, szafiry, granaty w złotej oprawie.
Pewne siebie przedstawicielki płci pięknej, które nie boją się trudności i porażek, zazwyczaj wybierają średniej wielkości kolczyki i pierścionki. Dzięki temu na poziomie podświadomości, chcą wyrazić swoją samowystarczalność, a jednocześnie powściągliwość i dystynkcję.
Duże (czasem po prostu ogromne) kolczyki i pierścionki noszone są przez kobiety, które mają swoje własne zdanie na każdy temat opinię na temat. Są pewnymi siebie i zdecydowanymi osobami. Najprawdopodobniej ich życiowe doświadczenia sprawiły, że ich charakter stał się właśnie taki.

Biżuteria ręcznie robionaCienkie pierścionki są wybierane przez ciche i nieśmiałe dziewczyny. Z reguły uciekają myślami w swój bogaty świat marzeń i są raczej introwertyczkami. Nie łatwo jest je zachęcić do długiej i szczerej rozmowy. Z powściągliwością i ostrożnością wybierają znajomych, jednak są bardzo przyjaźnie nastawione do każdego kto wkupi się ich łaski.
Jeżeli znasz kobietę, która najbardziej ze wszystkich rodzajów biżuterii uwielbia srebro to musisz wiedzieć, iż jest to osoba rozsądna i raczej powściągliwa. Taka kobieta jest wyśmienitym strategiem i zawsze myśli o swoich działaniach rozpatrując je kilka kroków na przód. Bardzo rzadko robią też coś spontanicznego i nie lubią się wygłupiać.

Metale półszlachetne takie jak miedź, ale także stopy metali – mosiądz, brąz oraz stal nierdzewna są często wykorzystywane w biżuterii. Panie kupują bez specjalnych wyrzeczeń. Jest to biżuteria użytkowa, na każdy dzień – do pracy i na imprezę. Jednakże kobiety te są zdolne do głębokich, prawdziwych uczuć i są gotowe chronić swoich bliskich przed wszelkimi przeciwnościami i problemami.
Bardzo często kobiety noszą także drewnianą biżuterię. Drewno wybierają ciekawe, szczere, wrażliwe a zarazem kreatywne i przebojowe dziewczyny.
Właścicielki biżuterii z tworzyw sztucznych są dość rozważne i praktyczne. Zawsze mają swoje własne zdanie i są gotowe, aby go bronić. Kobiety te są frywolne i szybko nawiązują znajomości, a do tego są bardzo uczuciowe.
Korale są kochane przez wrażliwe, kreatywne i wesołe z natury dziewczyny. Ten rodzaj biżuterii można zobaczyć na wyluzowanych przedstawicielkach płci pięknej, które starają się podkreślić swoją kobiecą wyjątkowość. Z reguły są to wyjątkowe osobowości, które nie będą ślepo podążać za stereotypami i znają swoją wartość. Rozumiejąc swoją indywidualność są czasem aroganckie wobec innych, jednakże są zdecydowanie świetnym partnerkami w wielu przedsięwzięciach biznesowych jak i kulturalnych. To świetne towarzyszki na wyjście do kina, teatru lub galerii sztuki.
Patrząc zatem na biżuterię, którą dziewczyna preferuje i którą nosi z przyjemnością, można śmiało określić jej stosunek do życia, charakter i poglądy.
Przyjrzyj się bliżej, a zobaczysz, że tak właśnie jest.

Idealna biżuteria na letnie miesiące

Previous article

Abc doboru biżuterii

Next article

You may also like

1 Comment

  1. Jakie sekrety mogą skrywać kolczyki ? Swietny artykul.

Leave a reply

More in Biżuteria