Biżuteria

Abc doboru biżuterii

0

Biżuteria nadaje stylu każdej kobiecie. Dzięki niej każda kreacja nabiera blasku. Jest kilka klasycznych podpowiedzi, które zawsze się sprawdzają.

1. Karnacja, czyli tło
Diamenty i biżuteria srebrna i wykonana z platyny podkreśla urok cery o spokojnym i chłodnym odcieniu. Szczególnie srebro mieszane w kompozycji z patyną dodaje uroku kobietom o klasycznej karnacji.
Śniada cera jak południowe klimaty wymaga barokowego przepychu formy i kolorów. Klejnoty oprawne w złoto dobrze podkreślają koloryt południowych piękności.
Amarant, fiolet i karmin, kolory granatów, czaroitów i czerwonych topazów nie jest wskazane dla cery z pajączkami przebarwień naczynkowych.
Kwarc dymny lub krzemień pasiasty to kamienie w kolorystyce piegowatych ślicznotek.
Klasyczna biżuteria pierścionki zaręczynowe lub diademy dla pań o alabastrowej cerze powinna być wysadzana kamieniami o gorącej kolorystyce.

2. Włosy w różnych odcieniach
Brunetki zazwyczaj emanują powagą i klasyczną elegancją. Biżuteria powinna być zdecydowana przedstawiona w dużych elementach. Rosłe pierścionki zaręczynowe i białe złoto dobrze grają z brunetkami
Hematyt świetny jest dla szatynki.
Jasnowłose piękności powinny wybierać w pastelowych barwach cytrynu i na zasadzie przeciwieństwa w lapis lazuli. Zależnie od pory dnia.
Rudowłose lubują się w kolorze agatu i malachitu oraz padparaszy w pomarańczu o rozwodnionej tonacji.

3. Biżuteria a sylwetka
Biżuteria jak stylizator figury może pomóc w ukryciu minusów lub wydobyciu walorów. Dzięki pewną ręką poczynionym zabiegom można zmienić proporcje miejsc przyciągających wzrok publiczności.
Dla pań niższych polecana jest biżuteria zorientowana pionowo.
Kobiety o budowie i wzroście słusznym należy odziać w biżuterii, która nie będzie tworzyła dysonansu z detalami figury i będzie zbudowana z dużych elementów.
Bransoletki poleca się szerokie, tak w pierwszym, jak i drugim wypadku. Szyje długie, łabędzie mogą zostać podzielone gustownymi obrożami. A krótsze i szerokie zadowolą się kolią.

Sekretne znaczenie kolczyków – męskim okiem

Previous article

Biżuteria dla alergików – jaka jest najlepsza?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Biżuteria