Biżuteria

Jak w prosty sposób wyczyścić srebrną biżuterię?

0

Ozdoby ze srebra to ponadczasowe, eleganckie dodatki, którymi można urozmaicić każdy strój. Srebro stanowi stosunkowo łatwy w utrzymaniu materiał, do którego zalet należy także niewysoka cena gotowych wyborów w porównaniu z droższymi metalami. Jednak wraz z upływem czasu biżuteria ze srebra pokrywa się na ogół ciemnym, nieestetycznym nalotem. Zmiany te są wynikiem procesu oksydacji, który zachodzi w kontakcie powierzchni materiału z powietrzem.

Wiele salonów jubilerskich oferuje swoim klientkom czyszczenie srebra, ale to usługa, za którą nie warto płacić dodatkowo. Srebrna biżuteria nadaje się do czyszczenia w domowych warunkach, o ile nie zawiera delikatnych kamieni, które można w ten sposób zniszczyć. Najczęściej stosowaną metodą jest tu czyszczenie srebra przy użyciu szczoteczki i zwykłej pasty do zębów. Abrazyjne dodatki do pasty mechanicznie usuwają nalot, ale musimy też pamiętać, by usunąć potem jej pozostałości z każdej szczeliny w srebrze.

Jaką biżuterię kupić na dzień matki?

Domowe sposoby, dzięki którym możemy wyczyścić srebro samodzielnie, zawierają na ogół także przepisy na czyszczenie go sodą kuchenną. Soda oczyszczona sprawdza się w wielu codziennych pracach, pod warunkiem, że korzystamy z niej prawidłowo. Srebrne ozdoby, które chcemy wyczyścić, możemy zanurzyć w misce z rozpuszczoną sodą, lub w lekko ciepłej kąpieli wodnej, do której został wlany także ocet. Bardzo ważne jest jednak, by po takim zabiegu dokładnie spłukać resztki sody z biżuterii, a następnie wytrzeć ją do sucha.

Jaką biżuterię kupić na dzień matki?

Previous article

Biżuteria do kasyna. Jaką założyć?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Biżuteria