Biżuteria

Jak w prosty sposób wyczyścić srebrną biżuterię?

0

Ozdoby ze srebra to ponadczasowe, eleganckie dodatki, którymi można urozmaicić każdy strój. Srebro stanowi stosunkowo łatwy w utrzymaniu materiał, do którego zalet należy także niewysoka cena gotowych wyborów w porównaniu z droższymi metalami. Jednak wraz z upływem czasu biżuteria ze srebra pokrywa się na ogół ciemnym, nieestetycznym nalotem. Zmiany te są wynikiem procesu oksydacji, który zachodzi w kontakcie powierzchni materiału z powietrzem.

Wiele salonów jubilerskich oferuje swoim klientkom czyszczenie srebra, ale to usługa, za którą nie warto płacić dodatkowo. Srebrna biżuteria nadaje się do czyszczenia w domowych warunkach, o ile nie zawiera delikatnych kamieni, które można w ten sposób zniszczyć. Najczęściej stosowaną metodą jest tu czyszczenie srebra przy użyciu szczoteczki i zwykłej pasty do zębów. Abrazyjne dodatki do pasty mechanicznie usuwają nalot, ale musimy też pamiętać, by usunąć potem jej pozostałości z każdej szczeliny w srebrze.

Jaką biżuterię kupić na dzień matki?

Domowe sposoby, dzięki którym możemy wyczyścić srebro samodzielnie, zawierają na ogół także przepisy na czyszczenie go sodą kuchenną. Soda oczyszczona sprawdza się w wielu codziennych pracach, pod warunkiem, że korzystamy z niej prawidłowo. Srebrne ozdoby, które chcemy wyczyścić, możemy zanurzyć w misce z rozpuszczoną sodą, lub w lekko ciepłej kąpieli wodnej, do której został wlany także ocet. Bardzo ważne jest jednak, by po takim zabiegu dokładnie spłukać resztki sody z biżuterii, a następnie wytrzeć ją do sucha.

Biżuteria ręcznie robiona

Previous article

Ręcznie robiona biżuteria – zalety, wady

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Biżuteria